Weekend, podczas którego można zadbać o swój wygląd

przez admin

Wyjazdy weekendowe do ośrodków, które posiadają rozbudowane zaplecze SPA są coraz popularniejszą możliwością. Taki wyjazd pozwala w 2, 3 dni w sposób profesjonalny zatroszczyć się o swój wygląd, ale jest też doskonałą odskocznią od rutyny i monotonnej codzienności. Po tych kilku dniach można naprawdę mocno naładować akumulatory i poczuć się lepiej we własnym ciele.

Aby jednak faktycznie mogło się tak stać, trzeba poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć odpowiedni ośrodek. Powinien cieszyć się on dobrą renomą, ale też powinien posiadać odpowiedni standard. Podczas takiego wyjazdu najprawdopodobniej większość czasu wolnego spędzimy właśnie na terenie takiego obiektu.

 

Zabiegi pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe

 

Z pewnością, bardzo interesującą możliwością są wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, także te głęboko oczyszczające jak mikrodermabrazja. Maseczki oraz peelingi pozwalają złuszczać skórę i ją dogłębnie oczyszczać tak, aby była ona przygotowana na preparaty odżywcze stosowane w kolejnym kroku. To, jakie zabiegi znajdą się w karcie dostępnych możliwości zależy w dużej mierze od tego, czy dany hotel ze SPA jest także gabinetem medycyny estetycznej. Na rodzaj oraz liczbę dostępnych zabiegów wpływa wyposażenie strefy SPA, a więc posiadane urządzenia, które warunkują wiele zabiegów. Zazwyczaj, wiele oferowanych kuracji ma działanie przeciwstarzeniowe.

Mogą to być kuracje z zakresu mezoterapii czy też z zastosowaniem kwasu hialuronowego, a nawet botoxu. Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg, możemy skonsultować się z kosmetologiem lub też z lekarzem medycyny estetycznej. Będzie on mógł doradzić nam, jaki zabieg byłby dla nas najbardziej wskazany. Niektóre ośrodki posiadają ofertę skierowaną do kobiet, ale też osobną listę zabiegów, które są dedykowane mężczyznom. W takiej sytuacji wyjazd do SPA nie musi koniecznie odbywać się w towarzystwie przyjaciółki czy koleżanki. Spokojnie można taki relaksujący weekend zaplanować z partnerem, aby i on sam mógł zadbać o swój wygląd w jak najbardziej profesjonalny sposób.

 

Zabiegi na ciało

 

Na pewno bardzo relaksującą opcją są różnego rodzaju kąpiele- te w czekoladzie lub mleku, ale i te oczyszczające i prozdrowotne, zapewniające odnowę biologiczną, a więc na przykład kąpiel borowinowa. Wiele hoteli oferuje także masaże zdrowotne w formie masażu klasycznego, ale i w innych, ciekawych odmianach jak na przykład masaż gorącymi kamieniami czy masaż z wykorzystaniem specjalnych olejków eterycznych. Taką opcję również warto przetestować.