Utrata włosów u mężczyzn – czym może być spowodowana?

przez admin

Wraz z wiekiem mężczyźni bardzo często zaczynają tracić włosy. Intensyfikacja wypadania włosów powinna być szybko zauważona- najlepiej też jak najszybciej ustalić, skąd bierze się taki problem. Niektórzy akceptują ten fakt i tym samym starają się kształtować swój wizerunek na nowo. Dla innych, rola wyglądu w biznesie lub też w jakimś innym, prestiżowym zawodzie jest tak duża, że decydują się spróbować w jakiś sposób odwrócić ten proces.

Warto tak naprawdę od razu spróbować poznać przyczynę, która powoduje szybsze wypadanie włosów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie dopasować terapię zaradczą. Pierwszym i najważniejszym krokiem wobec tego będzie wizyta w gabinecie trychologicznym. Jest to specjalista, który zajmuje się włosami, a także skórą głowy. Będzie on w stanie przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę, która być może jasno wskaże, jaki problem powoduje utratę włosów.

 

Czynniki, które najczęściej powodują wypadanie włosów

 

Zdecydowanie najtrudniej jest zaradzić wypadaniu włosów, które ma swoje podłoże genetyczne. Czasem mówi się nawet o tym, że jest to pewien gen łysienia, który sprawia, że tendencje do utraty włosów można dziedziczyć. Proces utraty włosów zaczyna się od zakoli, a następnie postępuje w kierunku czubka głowy. W takim stadium najczęściej może pomóc jedynie przeszczep włosów. Innym, często występującym czynnikiem, który powoduje wypadanie włosów jest działanie testosteronu. Jedni mężczyźni mają go więcej, a inni mniej. Niestety, jego wysoki poziom bardzo osłabia włosy, sprawia, że stają się łamliwe i wiotkie. W efekcie, zaczynają masowo wypadać. Istnieją jednak specjalistyczne preparaty, które osłaniają włosy przed niszczącym działaniem testosteronu. Trzeba tylko zdiagnozować problem i zacząć kurację. Wśród innych czynników, jakie mogą powodować wypadanie włosów znajdziemy nieodpowiedni, niezdrowy tryb życia, uboga dieta oraz nieprawidłowa pielęgnacja. Tym czynnikom jest tak naprawdę najłatwiej zaradzić. Konieczne jest wprowadzenie pewnych modyfikacji, co do sposobu odżywiania się. Trycholog może nam też wskazać, jakie preparaty do włosów powinniśmy regularnie stosować.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/karboksyterapia/