Medycyna w kraju słońca i fiesty, czyli co trzeba wiedzieć o zakładaniu biznesu medycznego w Hiszpanii.

przez admin

Coraz więcej lekarzy decyduje się na wyjazd w poszukiwaniu pracy za granicą. Jak pokazują najnowsze dane pracownicy zawodów medycznych takich jak lekarze, stomatolodzy i pielęgniarki, chętnie migrują do krajów Europy Zachodniej do np. Wielkiej Brytanii (35 proc.), Niemiec (14 proc.), Hiszpanii (13 proc.), Szwecji (12 proc.), Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Norwegii. Jest to spowodowane większymi perspektywami rozwoju oraz zarobku.

W czasach, gdy język i brak wizy nie jest już większą przeszkodą, młody lekarz lub lekarka może bez żadnych przeszkód wybrać się za granicę, by móc rozwinąć własną praktykę medyczną. Jednym z częstych wyborów okazuje się Hiszpania.

Jednak przed tak ważnym krokiem jak założenie i prowadzenie gabinetu lekarskiego w Hiszpanii warto dokładnie poznać szczegóły dotyczące podstawowych wymogów prawnych i administracyjnych.

Hiszpański rynek medyczny chętnie przyjmie wielu polskich specjalistów, szczególnie w takim trudnym pandemicznym okresie. Sama też Hiszpania jest miejscem, które przyciąga do siebie ludzi przez ciepły klimat i przyjaźnie usposobionych ludzi.

Trzema najbardziej pożądanymi specjalizacjami w hiszpańskiej służbie zdrowia jest dermatologia, ginekologia i pediatria. Pomimo że na studia medyczne w Hiszpanii rozpoczyna z roku na rok coraz więcej studentów, dalej odczuwane są braki kadrowe, a ostatnie czasy pokazały, że obecna ilość specjalistów nie wystarcza na płynne funkcjonowanie służby zdrowia.

Prowadzenie gabinetu lekarskiego w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć?

Jest szereg rzeczy, o które musi zadbać osoba tworzący własny gabinet. Jest to między innymi zadbanie o odpowiedni lokal, w którym zlokalizowana będzie praktyka lekarska, odpowiedni księgowy, który pomoże ogarnąć sprawy podatkowe oraz specjalisty od usług kadrowych.

Zasięgnięcie porady jest teraz prostsze, niż się wydaje. Istnieje wiele kancelarii i księgowych, u których można zasięgnąć porad lub poprosić o rozliczenie. Wśród nich istnieje polskojęzyczna grupa Gestoría Ramón Santafe, S.L.P., w której pracują doświadczeni księgowi, kadrowi oraz prawnicy, świadczący usługi w języku polskim i doskonale znający się na hiszpańskim prawie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/.

Lekarze mogą przyjść do tego biura, by zasięgnąć pomocy prawnej i księgowej. W zakresie świadczonych usług jest także doradztwo związane z wynajmem, bądź kupnem lokali użytkowych pod przyszłe gabinety lekarskie. Znacznie skraca to czas poszukiwań dla potencjalnego przedsiębiorcy i umożliwia zajęcie się rozwojem własnego biznesu.

Usługi biura są świadczone na najwyższym poziomie dzięki doświadczeniu oraz energii, która towarzyszy tutejszym specjalistom. Skontaktuj się z biurem, a przekonasz się ile czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić.

Skieruj się po pomoc z zakresu spraw podatkowych do Gestoría Ramón Santafe a przekonasz, że prowadzenie firmy może być o niebo łatwiejsze. Do specjalistów mogą zgłaszać się osoby z różnych branż, poszukujący odpowiedzi na najbardziej złożone pytania związane z podatkami.