Jak wybrać odpowiedni szampon na porost włosów?

przez admin

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosmetyków, dzięki którym każdy człowiek może zadbać o zdrowy wygląd swoich włosów, takich jak np. szampon na porost włosów, który ratuje włosy przerzedzone, pozbawione objętości i blasku. Niestety, wybór odpowiedniego produktu, który pomoże nam w poprawie kondycji włosów, jest niezwykle trudne, ze względu na bogatą ofertę tego typu kosmetyków w popularnych drogeriach. Jak więc wybrać odpowiedni szampon na porost włosów?

 

Kto powinien zainwestować w szampon na porost włosów?

Każdego dnia człowiek traci od pięćdziesięciu do stu sztuk włosów. Jest to naturalny proces, a na miejscu utraconych włosów pojawiają się nowe, które na skutek procesów zachodzących w organizmie, przechodzą przez poszczególne fazy wzrostu i są w pełni rozwinięte po upływie czasu, który może się różnić w zależności od organizmu. O nadmiernym wypadaniu włosów możemy mówić w przypadku, gdy dziennie tracimy od stu do ponad stu pięćdziesięciu włosów. Wtedy powinniśmy pomyśleć o znalezieniu przyczyny tego problemu oraz zmianach, dzięki którym będziemy mogli się go pozbyć.

 

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Zanim jednak przejdziemy do tego, co może pomóc nam w pozbyciu się problemu z nadmiernym wypadaniem włosów, powiemy nieco więcej o jego przyczynach. Do najczęstszych przyczyn zalicza się:

  • Nieodpowiednią pielęgnację,
  • Źle zbilansowaną dietę,
  • Nadmierny poziom stresu w życiu,
  • Problemy ze snem,
  • Zaburzenia hormonalne,
  • Choroby skóry głowy takie jak np. łupież, grzybica skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry.

 

Jaki szampon na porost włosów będzie odpowiedni?

Choć wybór szamponu na porost włosów, zależy przede wszystkim od przyczyny naszego problemu, warto zwrócić uwagę również na stan naszych włosów oraz ich potrzeby. Szampon na porost włosów powinien być więc odpowiednio dopasowany do rodzaju naszych włosów, problemów skórnych czy potrzeb włosów tj. włosy suche będą potrzebować innych składników aktywnych, niż włosy skłonne do przetłuszczania się. Zwróć jednak uwagę na to, aby wybrany przez Ciebie szampon na porost włosów posiadał składniki takie jak olejek łopianowy, wyciąg z pokrzywy, wyciąg z czarnej rzepy, minoksydyl stymulujący mieszki włosowe do wzrostu oraz witaminy z grupy A i B. Jeśli zależy Ci na zakupie profesjonalnych i sprawdzonych kosmetyków, odwiedź stronę https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/szampony-na-porost-wlosow-79.