W jaki sposób zawalczyć o piękny uśmiech?

przez admin

Nie każdy posiada idealnie równe, piękne i zaskakująco białe zęby, które byłyby jego zębami naturalnymi. Mało tego, w obrębie jamy ustnej oraz naszego uzębienia mogą zdarzyć się różnego rodzaju choroby, które doprowadzają do konieczności wyrwania psującego się zęba. Utrata zębów naturalnych jest czymś absolutnie normalna wraz z wiekiem.

Ale też może okazać się dla nas zaskakująca w sytuacji, kiedy stracimy je w konsekwencji jakiegoś wypadku. Nie mniej jednak, utrata zębów naturalnych nie jest jeszcze końcem świata- właśnie ze względu na to, że istnieje implantologia. Nie trzeba się tego bać- tak naprawdę proces wszczepiania implantów jest czymś, co przeprowadza się na porządku dziennym. Nie trzeba się też w żaden sposób obawiać o efekt końcowy.

Dobry implantolog doskonale wie, że zęby są jednym z ważniejszych elementów naszego wizerunku. Co za tym idzie, proces wszczepiania implantów przede wszystkim powinien być przeprowadzany w trosce o bezpieczeństwo pacjenta, ale i o estetykę wszczepionych już implantów.

 

Pierwszym, wstępnym etapem zawsze jest planowanie

 

Jest to etap przeprowadzany w formie konsultacji w gabinecie lekarskim. Tutaj powinna odbyć się szczegółowa diagnostyka, a jeśli ma się do czynienia z nowym pacjentem, który nie ma ze sobą wszystkich niezbędnych badań- na pewno trzeba będzie je wykonać. Może to być na przykład jakże ważne badanie tomograficzne.

Mając już szczegółowy obraz sytuacji można naszkicować zarys całego procesu, a także można przygotować kosztorys zabiegów, z którym pacjent będzie mógł się zapoznać. Jeśli będzie zdecydowany na to, aby poddać się zabiegowi- zostanie ustalony termin przeprowadzenia zabiegu wszczepiania implantów, czyli etap chirurgiczny.

Sam zabieg trwa około dwóch godzin w zależności od tego, ile implantów będzie miało zostać wszczepionych jednorazowo. To ważne, aby nie obawiać się bólu- zabieg jest przeprowadzany ze znieczuleniem. Odbywa się też w specjalnie do tego celu przygotowanej sali zabiegowej.