Spółka w Hiszpanii- jaki jej rodzaj jest najpopularniejszy?

przez admin

Spółka w Hiszpanii- jaki jej rodzaj jest najpopularniejszy?

Otwarcie spółki w Hiszpanii stwarza wiele możliwości rozwoju dla osoby przedsiębiorczej, która chce żyć w tym kraju i rozwijać się zawodowo. Poprzez założenie spółki możliwe jest chociażby prowadzenie gabinetu lekarskiego w Hiszpanii, a także szeregu innych firm o interesującym profilu działalności. Spółka jest podmiotem stanowiącym naturalną alternatywę dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Warto zaznaczyć, że małe i średnie przedsiębiorstwa w Hiszpanii mogą liczyć na rozmaite ulgi, które ułatwiają start i rozrost firmy. Z tego względu Hiszpania jest krajem, który wydaje się być atrakcyjny do prowadzenia swojej działalności.

Rodzaje spółek, które można założyć w Hiszpanii

Analizując dostępne warianty spółek w Hiszpanii można łatwo zauważyć, że niektóre z nich są bardzo zbliżone swoją formą do tego, co znamy z naszych polskich warunków. Jest to spore ułatwienie, gdyż można szybciej zorientować się w obowiązujących przepisach. Najczęściej wybieraną formą spółki na start dla mniejszych firm jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a także jej bliźniaczy wariant dedykowany nowym przedsiębiorstwom, gdzie formalności są zredukowane do minimum. W praktyce, osoba zdeterminowana może założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w jeden dzień.

Dla większych firm, które posiadają wielu członków oraz zakładają wysoki kapitał na start przeznaczona jest spółka akcyjna. Dodatkowo, oprócz wyżej wspomnianych wariantów, przedsiębiorcy mogą też zarejestrować spółkę jawną, komandytową, a także działalność w formie prowadzenia oddziału firmy już istniejącej, np. w innym kraju.

Spółka jest jedną z możliwości, alternatywą jest działalność jednoosobowa

Warto wiedzieć, że spółka w Hiszpanii w wariancie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być też zarejestrowana na jedną osobę. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wówczas to ta jedna osoba będzie musiała wpłacić całą kwotę kapitału na start, jaki jest wymagany do lokacji takiej spółki. Obecnie jest to kwota 3000 Euro, a jej wpłata jest jedną z początkowych czynności, jakie trzeba wykonać, aby w ogóle podejść do rejestracji podmiotu.

Warto zauważyć, że konieczność wpłaty kapitału startowego w przypadku podmiotu takiego jak spółka w Hiszpanii jest tym, co najmocniej różnicuje tę formę działalności od samozatrudnienia w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ta druga opcja nie wiąże się tak naprawdę z żadnymi kosztami.

Oczywiście, różne są też formy rozliczeń obu tych podmiotów, a także stałe opłaty, które wynikają z prowadzenia działalności. Na start, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, gdzie dokładnie dowiemy się, jakie rozliczenia będą konieczne i jakie podatki będziemy musieli odprowadzać. Pomoc księgowych w takich sytuacjach jest nieoceniona po to, aby wszystko zawsze mogło zostać zrobione na czas. Doświadczone biura rachunkowe doradzają także w kwestii wyboru odpowiedniej osobowości prawnej do charakteru biznesu, który będzie się chciało prowadzić.

 

Zobacz więcej: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/