Koronawirus – jak się zabezpieczyć?

przez admin

Sytuacja, której obecnie doświadczamy jest dla wielu z nas niezwykle trudna. Strach przed zachorowaniem – strach przed drugim człowiekiem może być trudny do zniesienia. Jednak mimo to, a może właśnie dlatego powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby nie stać się kolejną ofiarą koronawirusa. Oto krótkie przypomnienie zaleceń lekarzy i Ministerstwa Zdrowia.

 

  1. Maseczka ochronna – obecnie jest obowiązkowa, jeśli wyjdziemy na ulicę bez niej narażamy się na mandat. Maseczka jest też wyrazem naszej troski o innych, warto pamiętać, że w ten sposób chronimy przede wszystkim osoby w naszym otoczeniu na wypadek, gdybyśmy byli utajonymi nosicielami. Zakładajmy maski, to wyraz szacunku do innych.
  2. Prawidłowe mycie rąk – jeden z podstawowych środków zaradczych. W sieci można znaleźć liczne poradniki jak prawidłowo myć ręce. Można je streścić w jeden słowie – dokładnie. Jak długo? Jedni radzą wyśpiewać w myśli dwukrotnie refren „Białej Armii” Bajmu, inni proponują dwukrotne powtórzenie refrenu „Ona by tak chciała” Roni Ferrari, a dla wierzących – pierwsza zwrotka i refren „Barki” mogą tutaj być wyznacznikami. Zawsze możemy też używać raz jednej raz inne piosenki do pomiaru czasu. Dzięki temu czynność tak będzie nieco urozmaicona. Tak naprawdę nie ma znaczenia jaką piosenkę wybierzemy, ważne by myć ręce dokładnie przez trzydzieści sekund.
  3. Odległość – nie zapominajmy o utrzymywaniu zalecanej odległości. Dzięki temu nawet jeśli znajdziemy się w pobliżu osoba zarażonej zmniejszamy nasze szanse na zachorowanie.
  4. Uprawianie sportu i odpowiednia dieta – to nie jest bezpośredni sposób na walkę z koronawirusem. Nie jest to też stuprocentowa metoda, jednak dzięki aktywności fizycznej i właściwej diecie dbamy o odporność naszego organizmu, dzięki czemu jest on mniej podatny na działanie patogenów. Właściwa bogata w składniki odżywcze dieta dostarcza odpowiednich substancji układowi immunologicznemu, dzięki czemu może on lepiej pracować. Warto zadbać o zbilansowaną dietę. Jeśli brakuje nam witamin lub substancji odżywczych warto sięgnąć po suplementy. A zamiast sztucznie wytwarzanych suplementów w tabletkach po naturalne preparaty na wzmocnienie organizmu. Jednym z takich produktów jest Flavon.

 

Zabezpieczając się przed covid – 19 powinniśmy stosować się do wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia a także zadbać o dobrą kondycję naszego organizmu. Wtedy zmniejszamy ryzyko zachorowania, a nawet jeśli zapadniemy na tę chorobę mamy większe szanse na wyzdrowienie. Zdrowy organizm lepiej broni się przed każdym patogenem.