Czas zrzucić zbędne kilogramy na wiosnę? To do dzieła!

przez admin
jak schudnąć siłownia

Wiosna to zazwyczaj taki czas, kiedy czujemy przypływ motywacji do tego, aby zmienić coś w swoim wyglądzie. Chcemy wobec tego pozbyć się nadprogramowych kilogramów, popracować nad swoją sylwetką i sprawnością fizyczną. Niestety, ciągle bardzo wiele osób poszukuje cudownych lekarstw i receptur na to, aby schudnąć szybko i bez większego wysiłku. Trzeba jednak uświadomić sobie, że taka dieta cud nie istnieje, a zadowalające i stabilne rezultaty można uzyskać tylko poprzez dietę i ćwiczenia, co w konsekwencji przekłada się na zmianę stylu życia oraz zmianę naszych nawyków żywieniowych. Pocieszający może być natomiast fakt, że zmiana nawyków żywieniowych pozytywnie wpłynie także na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dieta redukcyjna

Jej istotną jest to, aby każdego dnia przyjmować mniej kalorii niż nasz organizm potrzebuje do życia. Można więc liczyć kaloryczność posiłków decydując się na dietę na przykład do 2 000 kalorii dziennie w przypadku kobiet, dodatkowo podejmując jakąś formę aktywności fizycznej, która dodatkowo zwiększy wysiłek naszego organizmu i ilość spalanych kalorii. Będąc na takiej diecie szybko przekonamy się o tym, że aby nie głodować- trzeba jeść rzeczy wartościowe, które dostarczą nam energii, ale które nie mają aż tak dużo kalorii. Najlepiej odstawić więc węglowodany, w szczególności te w postaci słodyczy, które stanowią tak naprawdę puste i zupełnie bezwartościowe kalorie.

Zastanawiając się nad tym, jak schudnąć, trzeba opracować dietę, która każdego dnia będzie zakładała około 4-5 posiłków, które będą zdrowe, zbilansowane i lekkie. Pamiętajmy o tym, aby nie przesadzać z wielkością porcji i tym samym nie rozpychać naszego żołądka. Ważne jest także to, aby zrezygnować z podjadania pomiędzy posiłkami. Jeśli na początku trudno będzie nam zachowywać 3-godzinne odstępy pomiędzy poszczególnymi daniami- postawmy na zdrowe przekąski, do których należą chociażby wafle ryżowe lub chipsy z marchewki. Posiłki, jakie sobie przygotowujemy powinny byś różnorodne tak, aby dostarczać naszemu organizmowi witamin oraz energii. Postarajmy się też o to, aby przynajmniej jeden posiłek był przygotowywany na ciepło.

Aktywność fizyczna również jest ważna

Najlepsze rezultaty osiągniemy w momencie, kiedy będziemy planować minimum 3 treningi tygodniowo. Tym samym nasze ćwiczenia będą regularne, ale też pozostawimy sobie czas na to, aby nasz organizm mógł się zregenerować. Treningi mogą być dla nas przyjemne! Możemy przecież wybrać taką formę aktywności, która nam odpowiada i która sprawia nam radość. Niektóre osoby lubią zajęcia zorganizowane w grupie, gdyż to motywuje ich do ćwiczeń. Inni wolą podejmowanie indywidualnej aktywności na świeżym powietrzu- dla nich idealne będą treningi kolarskie lub biegowe. Jeszcze inni lubią ćwiczyć w domowym zaciszu- te osoby znajdą w sieci całą masę filmików instruktażowych o tym, jak ćwiczyć i z jaką intensywnością, aby spalić określoną ilość kalorii i popracować nad konkretnymi partiami ciała.