Jak dbać o własną sylwetkę, porady jak skutecznie schudnąć

przez admin

Atrakcyjny wygląd nierozerwalnie wiąże się ze zgrabną figurą – sylwetką. Jednak wbrew temu, co może wielu uważać, chodzi tu nie tyle o odpowiednią wagę, co o fakt, by ciało było proporcjonalne, a poza tym skóra powinna być jędrna. Dzięki temu Twoja sylwetka będzie sprawiać wrażenie zdrowej, młodej oraz pełnej życia.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy zaznaczyć, że cały proces – jak dbać o własną sylwetkę, jest działaniem opartym na kilku płaszczyznach: odpowiedniej diecie – zdrowym odżywianiu,  kształtowaniu sylwetki poprzez aktywność fizyczną oraz często pomijanym aspekcie, jakim jest odpowiednia pielęgnacja skóry. My jednak skupimy się na zagadnieniach związanych z dietetyką, gdyż to kwestie żywienia stoją u podstaw tych pozostałych.

Jak dbać o własną sylwetkę – uwarunkowania genetyczne i czas

Skłonności do odkładania się tłuszczu np. w okolicy brzucha czy bioder ma nierozerwalny związek z genetyką. Sylwetka, a także jej  wygląd w dużej mierze jest uzależniona od tego, co mamy zapisane w kodzie genetycznym. Z tym faktem wiąże się to, że np. wiele córek ma podobny styl poruszania się i budowę jak ich matki, a synowie jak ich ojcowie. Całe szczęście genetyka to nie ostateczność – w wielu aspektach mamy możliwość wpływania na swoje ciało i jego wygląd. Pamiętaj też, że jeśli chcesz schudnąć, warto też znaleźć motywację wśród najbliższych.

Na naszą sylwetkę, czy tego chcemy, czy nie – wpływa również niestety czas. Decyduje on o wielu zmianach w naszym ciele z upływem lat, a także wymusza często zmianę własnych przyzwyczajeń. W związku z tym cały proces, jak dbać o własną sylwetkę powinniśmy też dopasować do naszego wieku. Tak więc zarówno plan ćwiczeń oraz dietę powinniśmy dobrać do naszego wieku. Pamiętajmy, żeby nie zacząć działać przeciw sobie – nie próbować przeskoczyć na siłę pewne granice, które w sposób naturalny wyznacza nam organizm, lecz wprowadzać zmiany poprzez metodę małych kroczków.

Porady jak skutecznie schudnąć – istotne zasady, o których musisz pamiętać

Jeżeli faktycznie chcemy zrzucić niepotrzebne kilogramy, cały proces dbania o swoją sylwetkę powinniśmy rozpocząć od właściwej diety. Poniżej dietetyczne porady jak schudnąć:

 • menu powinno być bogate w warzywa oraz owoce;
 • spożywaj produkty dobrej jakości – staraj się jeść artykuły możliwie najmniej przetworzone;
 • staraj się wybierać produkty sezonowe;
 • pamiętaj o systematycznym odżywianiu się – optymalnie jest jeść posiłki pięć razy w ciągu dnia;
 • staraj się zawsze wygospodarować czas na posiłek – nie jeść w biegu;
 • w miarę możliwości Twoje posiłki powinny być atrakcyjne – zarówno pod względem wizualnym, jak i dobranych składników;
 • pamiętaj, aby przygotowywać posiłki w domu, a potem zabierać je do pracy – to doskonały sposób na uniknięcie napadów tzw. wilczego głodu, który wiąże się z jedzeniem wszystkiego, co popadnie;
 • produkty i składniki kaloryczne zastępuj dietetycznymi;
 • jeśli gotowanie sprawia Ci przyjemność – eksperymentuj w kuchni;
 • unikaj tzw. głodówek – to może przynieść wręcz odwrotny skutek, a poza tym jest po prostu niezdrowe;
 • Od czasu do czasu, np. raz w tygodniu – w weekend, możesz sobie pozwolić na kulinarne grzeszki.

 Zapraszamy do skorzystania z usług https://projektzdrowie.info/jak-skutecznie-schudnac/