Dermatologia estetyczna – czym jest oraz kiedy warto z niej skorzystać?

przez admin

W dzisiejszych czasach mamy dostępnych naprawdę wiele możliwości poprawy własnego wyglądu. Najskuteczniejsze oraz najmniej inwazyjne oferuje nam przede wszystkim dermatologia estetyczna. Czym tak naprawdę zajmuje się ta dziedzina oraz kiedy warto się nią zainteresować?

Dermatologia estetyczna

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, że dermatologia sama w sobie zajmuje się problemami skórnymi. W ten zakres wchodzą wszelkie schorzenia oraz nawet bardzo poważne choroby. Wyodrębniona więc dziedzina, jaką jest dermatologia estetyczna, zajmuje się nieco węższą grupą problemów. A dotyczą one problemów skórnych, które oceniane są raczej w sposób subiektywny. Prościej rzecz ujmując, dermatologia estetyczna nie leczy chorób, a próbuje zmienić wszystko to, co pacjentowi ‘’przeszkadza’’ we własnej skórze. Będą to oczywiście oznaki starzenia się, przebarwienia, blizny, trądzik. Czyli wszystko to, co czyni nasz wygląd ‘’mniej estetycznym’’.

 

Kiedy skorzystać z dermatologii estetycznej?

Widoczna gołym okiem starość to żaden wstyd a jedynie powód do dumy. I chociaż jedni będą obojętnie podchodzić do pojawiających się na twarzy zmarszczek, to inni będą upatrywać się w nich skazy. I w tym również nie ma nic złego. Medycyna estetyczna powstała po to, aby wyjść naprzeciwko potrzebom osób, które chcą dłużej wyglądać młodziej. Będzie ona odpowiednia również dla każdego, kto boryka się ze wszelkimi innymi niedoskonałościami twarzy i ciała.

 

Tak więc po zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej sięgnąć powinien każdy, kto źle czuje się z własnym wyglądem. To od nas bowiem zależy czy podejmiemy krok potrzebny do tego, aby pozbyć się uciążliwego problemu. Jest to o tyle ważne, że często zmiany skórne, które nie zagrażają bezpośrednio naszemu zdrowiu, przeszkadzają jego posiadaczowi na tyle mocno, że ten nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Trądzik, blizny, a nawet zmarszczki to problem wielu osób, którzy potrafią również cierpieć psychicznie. Podjęcie odpowiedniego zabiegu z zakresu dermatologii estetycznej sprawi, że wygląd naszej skóry będzie lepszy oraz w znacznym stopniu wpłynie na poprawę samopoczucia i zwiększenie pewności siebie.

 

Co oferuje nam dermatologia estetyczna?

Korzystając z tej dziedziny dermatologii, jesteśmy w stanie uporać się z większością problemów wymienionych powyżej. Będzie to więc profilaktyka anti-age, usuwanie zmarszczek, leczenie trądziku, usuwanie rozszerzonych naczynek, przebarwień, worków i cieni pod oczami oraz blizn, czy znamion. Dobór odpowiedniego zabiegu odbywa się na pierwszej wizycie, podczas której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Często najlepsze efekty osiągnąć można poprzez łączenie kilku różnych zabiegów. Dlatego tego typu konsultacja odgrywa istotną rolę.

 

Dermatologia estetyczna kontra zmarszczki

Jednym z najczęstszych powodów, dla których decydujemy się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jest profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz oznaki starzenia się skóry, które już wystąpiły. W takim wypadku nieocenioną pomocą okazuje się mezoterapia igłowa twarzy. Stwarza ona możliwość podania w głąb skóry odpowiednich składników, które zadziałają przeciwstarzeniowo oraz sama w sobie ze względu na swoją mechanikę, działa zbawiennie dla skóry. Chodzi o mikro nakłucia, które pobudzają skórę do regeneracji.

 

Jeśli natomiast zależy nam na wyeliminowaniu już powstałych zmarszczek, to obok mezoterapii igłowej dermatologia estetyczna oferuje nam również wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Ten mało inwazyjny zabieg jest w stanie w znacznym stopniu poprawić wygląd naszej cery. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełniania zmarszczek przybiera niezwykle plastyczną formę. Dzięki temu jesteśmy w stanie bez użycia botoksu pozbyć się zmarszczek na długi czas. Zabieg wystarczy powtarzać raz w roku.

 

Dermatologia estetyczna a inne problemy skórne

Wspomniana wcześniej mezoterapia igłowa jest również odpowiednim wyborem, jeśli borykamy się z przebarwieniami i bliznami. Jednak w takim wypadku warto rozważyć także zabiegi przy użyciu lasera np. Fotona.

 

Gdy naszym problemem jest zmaganie się z widocznymi cieniami i workami pod oczami to idealnym wyborem będzie zdecydowanie się na karboksyterapię pod oczy. Polega ona na podaniu przy pomocy nakłuć dwutlenku węgla pod skórę. Po wykonanym zabiegu zauważymy znaczne napięcie się skóry pod oczami i zniknięcie jej zasinienia. Tak naprawdę metoda ta będzie również odpowiednia przy usuwaniu zmarszczek, przebarwień, a także nadmiernej tkanki tłuszczowej. Możliwości związanych z dermatologią estetyczną jest wiele i wszystko zależy od naszych preferencji oraz wniosków, jakie wynikną podczas pierwszej wizyty w klinice.